5 powodów, dlaczego woda mineralna jest najlepszym płynem dla człowieka

Istnieje wiele powodów, dla których woda mineralna jest zdrowym napojem i z tego powodu podkreślamy niektóre z głównych cech i powodów, dla których wskazane jest włączenie jej do naszego codziennego życia.

  1. Czysta, niezmieniona woda. Naturalna woda mineralna, taka jak Cisowianka z Nałęczowa jest butelkowana u źródła i rozlewana do całkowicie bezpiecznych pojemników, chronionych przed jakimkolwiek kontaktem z otoczeniem, co pomaga zachować produkt w niezmienionej postaci, tak jak występuje w naturze.
  2. Nawilża i zapewnia korzyści dla naszego organizmu. Woda mineralna jest doskonałą alternatywą dla nawodnienia naszego organizmu, będąc produktem naturalnym, bogatym w minerały i mikroelementy. Jest idealna do utrzymania nawyków zdrowego stylu życia, ponieważ jest to napój bez kalorii, a eksperci zalecają dzienne spożycie od 2 do 3 litrów wody dziennie. Jest to naturalny produkt spożywczy o zdrowym działaniu, który dostarcza niezbędnych minerałów i składników odżywczych dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, eliminuje odpady i wspomaga trawienie.
  3. Nie ma konieczności poddawania jej procesom dezynfekcji. Tego typu wody nigdy nie trzeba gotować, nawet do przygotowania posiłków dla niemowląt w pierwszym roku życia dziecka. Dzieje się tak dlatego, że są one czyste u źródła i ich czystość pozostaje nienaruszona po zabutelkowaniu. Nie wymagają one do spożycia żadnej obróbki chemicznej ani mikrobiologicznej.
  4. Stały skład, wiemy co pijemy. Mają stały skład, co można przeczytać na etykietach na ich butelkach, które zawierają szczegółową listę tworzących je elementów. Znane jest ich miejsce pochodzenia i skład, więc zawsze możemy wiedzieć, co pijemy. Ich specyficzny skład mineralny różni się w zależności od skał, przez które są naturalnie filtrowane. Zależy to również od czasu, głębokości i temperatury podziemnego źródła. Zrozumiałe jest zatem, że żadne dwie wody mineralne nie mogą być identyczne, dlatego możemy wybrać wodę, która najlepiej odpowiada naszemu organizmowi w zależności od jej składu.
  5. Nie zawiera kalorii, pomaga zapobiegać nadwadze. Ponieważ nie zawiera kalorii, woda mineralna nie tuczy i jest idealna do utrzymania zdrowego trybu życia. Zdaniem ekspertów woda mineralna powinna towarzyszyć dzieciom w porach posiłków, a także poza nimi, gdyż jest to zdrowy nawyk zapobiegający nadwadze.