Suwalski Park Krajobrazowy i jego skarby

Wycieczki po terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego mogą się dla wielu z nas okazać ciekawa przygodą. Co warto zobaczyć na jego terenie? Jakie atrakcje w tej części kraju zasługują na szczególną uwagę?

Atrakcje Suwalskiego Parku Krajobrazowego

Kto zechce lepiej poznać Suwalski Park Krajobrazowy, ten koniecznie powinien wybrać się na Cisową Górę. Zwana Suwalską Fudżijamą, przyciąga turystów swoją charakterystyczną sylwetką. Jest to rewelacyjny punkt widokowy, który z pewnością zasługuje na uwagę turystów. Innym punktem widokowym, któremu warto poświęcić swój czas, jest Góra Zamkowa. Dodajmy, że Suwalski Park Krajobrazowy jest często celem wycieczek osób, które wybierają się do Kazimierza Dolnego – o atrakcjach turystycznych w Kazimierzu Dolnym więcej na www.kazimierz24.pl. Warto też wybrać się na Górę Leszczynową, której wielkim walorem jest bliskość Jeziora Hańcza. Jezioro to samo w sobie może się okazać ciekawym celem wycieczki. To najgłębsze jezioro w Polsce, nic więc dziwnego, że spacery nad jego brzegami cieszą się tak wielkim powodzeniem.

O Suwalskim Parku Krajobrazowym

Suwalski Park Krajobrazowy może się też pochwalić tak ciekawym miejscem, jakim jest Turtul. To właśnie tutaj ma swą siedzibę Dyrekcja Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Czekają tu takie ciekawostki, jak Staw Turtulski oraz źródliska rzeki Szeszupy, która przepływa przez tereny Polski, Litwy i Rosji. W Turtulu można też zacząć spacer po Dolinie Czarnej Hańczy, kuszącej zarówno pięknymi widokami, jak i cennymi skarbami przyrody. Dla tych, którzy chcą się nacieszyć niezwykłymi widokami, ciekawym punktem na mapie Suwalskiego Parku Krajobrazowego stanie się też Głazowisko Bachanowo. Ten niezwykły rezerwat przyrody robi wrażenie, a wizyta na jego terenie na długo zapisze się w pamięci każdego z nas.

Wycieczki po Suwalszczyźnie mogą się stać nie lada gratką dla każdego miłośnika przyrody i aktywnego wypoczynku w pięknej scenerii. Potężne głazy, malownicze jeziora i doliny rzek sprawiają, że ten park krajobrazowy może zrobić wielkie wrażenie na każdym miłośniku podróży.