Ekologiczna butelka z filtrem – poznaj fakty i mity dotyczące tego niezwykłego rozwiązania!

Wiesz, że zdrowy tryb życia to nie tylko moda? Jesteś świadomym konsumentem? Zawsze staraj się czytać etykiety oraz weryfikuj zapewnienia producentów. Słyszałeś o butelce z filtrem, ale wciąż nie wiesz, na co zwrócić uwagę oraz co możesz zyskać, dzięki temu niezwykłemu rozwiązaniu? Czas to zmienić. Poznaj fakty i mity dotyczące butelki wielokrotnego użytku.

Butelka filtrująca to poręczne, trwałe i lekkie rozwiązanie, które sprawdzi się w każdych warunkach, gdziekolwiek jesteś. Każda butelka wielokrotnego użytku wyposażona jest w filtr węglowy (naturalne medium filtrujące), który usuwa nieprzyjemny zapach i smak chloru z wody kranowej, podnosi jej pH, a przy okazji pozostawia niezmienioną ilość pierwiastków w niej występujących (głównie magnez oraz wapń). Warto również wiedzieć, że ekologiczna butelka z filtrem to nie tylko najwyższa jakość i skuteczność, ale również ciekawy design, dzięki temu szybko stanie się twoim modnym gadżetem, który wyrobi w tobie nowy pozytywny nawyk regularnego nawadniania organizmu. Chcesz dowiedzieć się więcej? Poniżej znajdziesz fakty i mity dotyczące tego niezwykłego rozwiązania.

1) Czy butelka filtrująca jest wykonana z tworzywa PET? Fakt!

Ekologiczna butelka z filtrem została wykonana z tworzywa PET, ponadto została dopuszczona do kontaktu z żywnością przez Rozporządzenie Komisji (WE) Nr 10/2011 z dnia 14 stycznia 2011 r. w sprawie materiałów i wyrobów z tworzyw sztucznych przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

2) Czy butelka filtrująca jest jednorazowa? Mit!

Butelka filtrująca jest wykonana z tworzywa PET, ale nie oznacza to, że jest ona jednorazowa.

Butelka z filtrem jest produktem przeznaczonym do wielokrotnego użytku. Jedynym wymiennym elementem jest filtr węglowy, który powinieneś zmienić raz w miesiącu, aby zapewnić sobie najwyższą skuteczność. Ekologiczną butelkę z filtrem możesz używać wielokrotnie, co potwierdzają badania przeprowadzone przez niezależną instytucję.

3) Czy butelka filtrująca może zawierać szkodliwy Bisfenol A? Mit!

Tworzywo, z którego została wykonana butelka wielokrotnego użytku (np. butelka filtrująca Solid od polskiej marki Dafi), jest całkowicie wolne od szkodliwego Bisfenolu A, co zostało potwierdzone badaniami wykonanymi przez niezależną instytucję.

4) Czy ekologiczna butelka z filtrem może być poddawana recyklingowi? Fakt!

Butelka filtrująca jest wielokrotnego użytku, jeśli jednak ulegnie zniszczeniu, możesz dać jej „drugie życie” poprzez recykling tworzyw sztucznych.

5) Czy filtr węglowy jest naturalny i bezpieczny dla zdrowia? Fakt!

Filtr węglowy jest w 100% naturalny, ponieważ powstał ze sprasowanego pod dużym ciśnieniem węgla aktywnego (łupiny orzecha kokosowego). Jest on całkowicie bezpieczny dla zdrowia.

6) Czy znajdę butelkę filtrującą wyprodukowaną w Polsce? Fakt!

Butelka filtrująca (Soft oraz Solid) od polskiej marki Dafi powstaje w jednej z dwóch fabryk mieszczących się w Kielcach. Cały proces od produkcji, pakowania, aż do wysyłki ma miejsce w Polsce.

Chcesz poznać lepiej to niezwykłe rozwiązanie? Wejdź na https://blog.dafi.pl/dafi/prawdy-mity-o-butelce-filtrujacej-dafi/ i dowiedz się, czym jeszcze może zaskoczyć cię ekologiczna butelka z filtrem.