Woda kaktusowa i jej właściwości

Choć nie jest jeszcze byt dobrze znana, już teraz wiele osób dbających o zdrowie stara się sięgać po nią regularnie. Woda kaktusowa to przede wszystkim naturalny izotonik, bardzo chętnie wykorzystywany przez sportowców. To również zdrowy napój, który może okazać się cennym wsparciem dla każdego z nas.

Co warto wiedzieć na temat tej wody i jej właściwości?

Woda kaktusowa pochodzi z opuncji figowej – gatunku kaktusa, który z powodzeniem uprawiany jest na terenie Meksyku i Europy Południowej. Ten naturalny napój izotoniczny jest ceniony przede wszystkim ze względu na zawartość wielu ważnych dla ludzkiego organizmu minerałów.

Jakie składniki mineralne można znaleźć w takiej wodzie kaktusowej?

Wiadomo, że woda kokosowa to bardzo dobre źródło wapnia, krzemu i potasu. Dodatkowo można w niej znaleźć spore ilości żelaza, sodu oraz magnezu. Sięganie po ten napój jest również dobrym sposobem na dostarczenie do organizmu tak ważnych witamin, jak witamina A, witamina C oraz witaminy z grupy B. Woda z kaktusa może okazać się też cennym wsparciem dla tych, którzy chcą sobie ułatwić odchudzanie. Nie brak w niej przecież błonnika, dzięki któremu nasz przewód pokarmowy jest skutecznie oczyszczany z zalegających w nim resztek.

Co daje picie wody kaktusowej?

Na jakie korzyści mogą liczyć dodatkowo ci, którzy postanowią częściej sięgać po wodę kaktusową? Wiadomo, że ten zdrowy napój świetnie sprawdza się w walce ze złym cholesterolem. Woda ta jest jednocześnie doskonałą ochroną dla błony śluzowej żołądka, co również może nam pomóc w walce o utrzymanie dobrej formy. Wielkim walorem tej wody jest fakt, iż znajdują się w niej betalainy. Są to substancje znane z wyjątkowych właściwości przeciwzapalnych, dzięki czemu woda z kaktusa staje się sojuszniczką uszkodzonych komórek.

Artykuł powstał dzięki informacjom zawartym na portalu Zdrowie Online.